Víte o chodu svého e-shopu opravdu vše? Máme pro vás test z finančního řízení, který ověří vaše znalosti.
Ověřit své znalosti

Najčastejšie otázky

Čo je to Lemonero?

Lemonero je unikátna slovenská služba, ktorá umožňuje financovanie e-shopom. Celý proces funguje online, a tak sme vám schopní poskytnúť potrebný kapitál na rozvoj e-shopu podstatne rýchlejšie ako bankové inštitúcie. Vďaka tomu, že pracujeme s dátami z rôznych zdrojov v reálnom čase, dokážeme presne predikovať trendy budúceho vývoja a s využitím nášho algoritmu a umelej inteligencie pre vás pripravíme online ponuku na mieru. Celá služba je úplne transparentná a bez skrytých poplatkov.

Ako môžem Lemonero kontaktovať?

Môžete nás kontaktovať na telefónnom čísle +421 222 200 527, prostredníctvom online chatu alebo nám napíšte na email info@lemonero.sk.

Ako probieha uzavretie zmluvy?

Uzavretie zmluvy prebieha od začiatku do konca online. Potvrdíte nám potrebné údaje, nahráte scan občianskeho preukazu, výpisy z účtu a vložíte číslo účtu, na ktorý budete chcieť zaslať peniaze. Po odoslaní vykonáme kontrolu a pokiaľ bude všetko v poriadku, tak pripravíme zmluvu, ktorú vám zašleme na podpis pomocou služby DigiSign. Potom pripojíme svoj podpis a nahráme ju do nášho systému. Tým bude zmluva uzavretá.

Kedy dôjde k uzavretiu zmluvy?

K uzavretiu dôjde v momente, keď bude zmluva podpísaná oboma stranami nahratá priamo do aplikácie Lemonero.

S akými dátami, potrebnými na schválenie pôžičky, budete pracovať?

Lemonero pracuje s dátami z rôznych zdrojov v reálnom čase, vďaka čomu sme schopní presne predikovať trendy budúceho vývoja a s využitím nášho algoritmu a umelej inteligencie pre vás pripravíme online ponuku na mieru.

Prečo môj e-shop neprešiel hodnotením?

Dôvodov, prečo váš e-shop zatiaľ neprešiel tzv. scoringom, môže byť niekoľko. Najčastejšie sa jedná o krátku históriu alebo nedostatočný obrat.

Doplnok si ale určite nechajte nainštalovaný. Zo skúsenosti vieme, že sa táto situácia môže veľmi rýchlo zmeniť. Hneď ako zistíme, že na možné financovanie dosiahnete, budeme vás kontaktovať.

Aké dokumenty budem na vybavenie pôžičky potrebovať?

Na vybavenie úveru vám bude stačiť občiansky preukaz a výpisy z firemného účtu.

V akom formáte môžem doklady nahrávať?

Dokumenty môžete nahrať vo formáte .pdf, alebo akýkoľvek formát obrázku (.jpg, .png, .img).

Musím niečím ručiť?

Nie, pôžička je bez ručenia.*

*Väčšina nami poskytnutých financovaní je naozaj bez ručenia. V niektorých prípadoch môže byť ručenie vyžadované, a to najmä s ohľadom na právnu formu podnikania.

Koľko si môžem požičať a na ako dlho?

V tejto chvíli umožňujeme pôžičky v rozpätí 2 000 €- 40 000 €. Pokiaľ by ste si chceli požičať viac, je potrebné, aby ste nás kontaktovali a my si vyžiadame extra dokumenty. Doba splácania je na vás a môžete vyberať z ponuky 3, 6 alebo 12 mesiacov.

Ako sa počítajú úroky?

Poplatok za poskytnutie úveru je 0,99 % mesačne z požičanej sumy.

Pri opakovaných pôžičkách môžete za splnenia podmienok dosiahnuť na poplatok 0,99% mesačne z požičanej čiastky. A to v prípade, keď ste u posledných pôžičiek splatili bez meškania aspoň 6 predpísaných splátok (neplatí pre predčasné splatenie).

Má Lemonero nejaké skryté poplatky?

Nie, okrem vyššie spomínaného poplatku z požičanej čiastky už žiadny iný poplatok neúčtujeme.

Aké je RPSN?

RPSN neuvádzame, pretože nám príde omnoho prehľadnejšie, keď rovno vidíte čiastku, ktorú preplatíte, čo je 1,2 % mesačne zo sumy úveru.

Pri opakovaných úveroch s možnosťou preplatku 0,99 % mesačne pri splnení podmienok definovaných v dotaze Ako sa počítajú úroky.

Môžem poslať splátku vyššiu než mám dohodnutú v zmluve?

Áno, ale jedná sa o neštandardný krok, ktorý je pre nás administratívne náročný. Preto v prípade, že budete mať záujem zaslať vyššiu čiastku, než je čiastka dohodnutá v zmluve, je nutné nás vopred kontaktovať. Ďakujeme za pochopenie.

Je možné odložiť splátku?

Nie, splátku nie je možné odložiť.

Čo sa stane, keď nebudem môcť splácať?

Pokiaľ viete, že ste sa dostali do situácie, kedy môže dôjsť k ohrozeniu splácania vášho úveru, prosím kontaktujte nás a spoločne sa dohodneme na vhodnom riešení.

Môžem predčasne splatiť?

Áno, predčasné splatenie je možné kedykoľvek, ale najskôr je potrebné, aby ste nás kontaktovali prostredníctvom chatu alebo e-mailu a odoslali žiadosť o predčasné splatenie. Potom vám zašleme bližšie informácie ohľadom predčasnej splátky.

Kedy budem mať peniaze na účte?

Proces žiadosti a podpisu zmluvy obyčajne nezaberie viac ako 10 minút, peniaze na účet posielame obratom a vo väčšine prípadov ich máte k dispozícii okamžite.

Najneskôr však do 3 pracovných dní od uzavretia zmluvy/vykonania kontroly s ohľadom na pracovné dni a dĺžku spracovania bankovej transakcie.

Od koho si požičiavam peniaze?

Peniaze vám požičiava priamo spoločnosť Lemonero s.r.o.

Budem môcť spravovať svoju pôžičku on-line?

Áno, svoj úver budete môcť spravovať online pomocou tlačidla priamo v doplnku Lemonero.

Je možné si k Lemonero previesť pôžičku/úver/kontokorent odinakiaľ?

Nie. Na rozdiel od bánk se nesústredíme na obchodovanie s prevodmi pôžičiek, úverov a kontokorentov. Našou hlavnou víziou a prioritou je poskytovanie potrebného rastového kapitálu e-shopárom, aby sa mohli rýchlejšie a lepšie rozvíjať.

Informácie na mieru

Na našej webovej stránke využívame cookies a spracúvame osobné údaje v súlade s našimi zásadami ochrany osobných údajov. Kliknutím na tlačidlo „Súhlasím“ vyjadríte svoj súhlas s ich použitím aj pre marketingové účely vr. zdieľania s našimi partnermi pre zobrazovanie personalizovanej reklamy na sociálnych a reklamných sieťach, pre prispôsobenie našich služieb a analýzu vášho správania na našej webovej stránke. Podrobné nastavenie môžete vykonať kliknutím na „Detailné nastavenie“. Po kliknutí na „Odmietnuť všetko“ budeme používať len cookies nevyhnutné pre prevádzku webu.